FAQs

Q?

Czy jakość traw syntetycznych, których używacie do wykonania nawierzchni sportowych, zapewnia wystarczająco wysoką jakość gry?

A.

Proponowane przez nas trawy syntetyczne, używane przy wykonaniu nawierzchni sportowych, są efektem testów i analiz, prowadzonych w celu uzyskania, jak najwyższej jakości użytkowej. Decydując się na nasze trawy syntetyczne, możesz liczyć na najwyższą jakość nawierzchni sportowej boiska, kortu tenisowego czy pola golfowego.

Q?

Czy nawierzchnia ze sztucznej trawy jest przyjazna dla środowiska?

A.

Mimo iż sztuczna trawa jest produktem syntetycznym wykonanym na bazie polietylenu, stosowanie jej jest ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Nie jest konieczne nawadnianie nawierzchni, jak w przypadku trawy naturalnej, co oznacza znaczną oszczędność wody zwłaszcza w miejscach, gdzie trawa nie rośnie w sposób naturalny lub na terenach, cierpiących z powodu braku wilgoci. Kolejny argument na rzecz przyjazności dla środowiska to fakt, że przy nawierzchni z trawy syntetycznej unikamy zanieczyszczania gleby nawozami stosowanymi przy nawierzchni z trawy naturalnej. Ponadto nasza trawa syntetyczna jest w 100% recyklingowa, w każdej chwili może służyć jako surowiec do dalszego przerobu.

Q?

Co się stanie, jeśli papieros lub zapalona zapałka spadnie na sztuczną nawierzchnię?

A.

Na wstępie należy zauważyć, że nie wolno palić lub manipulować otwartym ogniem lub z grilla na nawierzchni z trawy syntetycznej. Niezależnie od tego nasze trawy syntetyczne - szczególnie te do zastosowań wewnętrznych - są testowane na wypadek kontaktu z ogniem. W naszych trawach syntetycznych jest stosowane rozwiązanie technologiczne powodujące, że w kontakcie z ogniem lub z gorącym przedmiotem trawa nie pali się lecz zaczyna pryskać. Nasze trawy syntetyczne używane do budowy placów zabaw, to sztuczne trawy najwyższej klasy, certyfikowane jako niepalne.

Q?

Czy sztuczna murawa kurczy się lub rozszerza przy zmiennych warunkach pogodowych, przy niskich lub wysokich temperaturach?

A.

W bardzo niskich lub bardzo wysokich temperaturach nawierzchnia, zbudowana z naszej trawy syntetycznej, kurczy się lub rozszerza maksymalnie o około 1%.