Przykłady finansowania boisk GolBox M

Boiska mobilne GolBox M, najczęściej nabywane są przez kluby i akademie piłkarskie, stowarzyszenia promujące aktywność sportową, szkoły podstawowe i przedszkola, MOSiR-y oraz Wydzialy Promocji Urzędów Miast i Gmin. Bywa, że zakupy dokonywane są w całości ze środków własnych, najczęściej jednak, finansowanie częsciowo lub w całości jest efektem aktywności osób chcących nabyć boisko GolBox M do swojej organizacji. Poniżej przedstawiamy niektóre z przykładów sfinansowania zakupu i wykorzystania mobilnych boisk GolBox M.

Przykłady działań mających na celu pozyskanie dofinansowania lub pełnego sfinansowania zakupu boiska GolBox M

Rozmowa z p. Markiem Rawskim, trenerem w ABC FUTBOLU w Dębnie, woj. zachodniopomorskie

GB: Skąd pomysł, żeby Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki w Dębnie nabyło mobilne boisko GolBox M 6x9m? Jaki cel przyświecał temu zakupowi?

MR: Tak się złożyło, że kolega pracujący z grupami młodzieżowymi zaprosił mnie na pokaz mobilnego boiska GolBox .Chętnie skorzystałem z zaproszenia i byłem uczestnikiem tego pokazu. Trenerzy Akademii GolBoxa przeprowadzili trening z dziećmi w wieku 7 - 9 lat, podczas którego pokazali, jak wykorzystując mobilne boisko można ciekawie przeprowadzić zajęcia. W Stowarzyszeniu Przyjaciół Trójki prowadzę zajęcia z piłki nożnej dla dzieci w podobnym wieku. Nasza szkółka nosi nazwę ABC FUTBOLU. Moim celem było zdobyć środki finansowe umożliwiające zakup boiska GolBox M i tym samym podniesienia atrakcyjności treningów piłki nożnej.

GB: W jaki sposób udało się Stowarzyszeniu pozyskać środki na zakup mobilnego boiska GolBox M 6x9m?

MR: Po konsultacji z Prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Trójki i Dyrektorem Szkoły, w której pracuję, udałem się do Wiceburmistrza Dębna z prośbą o pomoc finansową przy zakupie mobilnego boiska. Pomysł się spodobał i wspólnymi siłami zdobyliśmy potrzebną kwotę.

GB: Jakie są wrażenia po zakupie boiska GolBox M i wykorzystaniu go podczas zajęć piłkarskich z dziećmi? Czy było warto?

MR: Wrażenia są bardzo pozytywne. Jest to bardzo ciekawa forma prowadzenia zajęć z piłki nożnej z dziećmi. Atrakcyjność zajęć jest bardzo widoczna. Dzieci mają niesamowitą frajdę z grania meczów na takim boisku. Organizujemy również turnieje, które cieszą się pozytywną opinią wśród uczestników i ich opiekunów. Warto było zakupić mobilne boisko GolBox i mogę polecić innym trenerom – skorzystajcie z oferty GolBox’a, a nie pożałujecie.


Rozmowa z p. Piotrem Teraźniewskim, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Pobiedziskach, woj. wielkopolskie

GB: Czy boisko rozkładacie na 1 dzień, kilka dni, dłuższy okres czasu, czy raczej jest wykorzystywane okazjonalnie- jeśli tak, to przy jakich okazjach?

PT: Boisko zostało rozstawione na stałe na specjalnie przygotowanej płycie z kostki brukowej, wyłożonej płytami EPDM. Incydentalnie boisko jest przenoszone na teren przy głównych budynkach szkoły, celem organizacji rozgrywek podczas weekendowych imprez Gminnych i Szkolnych.

GB: Jaki jest wiek dzieci korzystających z boiska GolBox?
PT: Z boiska korzystają dzieci z klas pierwszych szkoły podstawowej ( 6 i 7 latki). Posiadamy oddzielny budynek i teren dla dzieci klas pierwszych. Boisko jest wykorzystywane podczas zajęć lekcyjnych i w trakcie przerw międzylekcyjnych.

GB: Czy boisko wykorzystywane jest tylko w okresie wiosna-lato-jesień czyli w plenerze, czy może przez cały rok, czyli także w pomieszczeniach zadaszonych?
PT: Boisko jest wykorzystywane w w okresie wiosna-lato-jesień w plenerze. Na okres zimowy posiadamy małą salę gimnastyczną dla klas 1, 2, 3 szkoły podstawowej.
GB: Gdzie przechowujecie boisko, kiedy nie jest wykorzystywane i czy jest jakiś problem z jego składowaniem?

PT: Boisko jest przechowywane w piwnicy pod budynkiem klas pierwszych. Boisko nie stwarza w naszej szkole żadnych problemów z przechowywaniem.

GB: Jak oceniacie przyjazność boiska pod względem szybkości i łatwości montażu i demontażu- czy jesteście zadowoleni, czy może czynności te stanowią jakiś problem?

PT: Pierwszy montaż boiska bez koszy do koszykówki (które posiadamy w komplecie) zajął mi i trzem pracownikom jakieś 45 -60 min. Rozłożenie boiska praktycznie było intuicyjne posiadając w głowie zarys tego jak boisko ma wyglądać.

GB: czy zakup boiska szkoła sfinansowała ze środków własnych, czy może uzyskała jakieś dofinansowanie np. z Urzędu Gminy lub z jakiegoś programu np. unijnego ?

PT: zakup boiska GolBox był sfinansowany w całości ze środków własnych.

SPRAWDŹ ceny boisk mobilnych GolBox M.